Bracia i siostry - work in progress + spotkanie

powrót

Wojciech Tochman, BRACIA I SIOSTRY - work in progress + spotkanie

 

reżyseria: Zbigniew Brzoza
 

Po czytaniu spotkanie z Wojciechem Tochmanem, reporterem, autorem cenionych i nagradzanych książek. Rozmowę poprowadzi Włodzimierz Nowak.

 

„Bracia i siostry – work in progress ” to czytanie roboczej wersji scenariusza opartego na przejmującym reportażu Wojciecha Tochamana. Tekst odwołuje się do dramatycznych losów rodzeństwa spod Bartoszyc, które odebrano rodzicom w czasach PRL. Dzieci te nie chciały jednak podporządkować się odgórnym decyzjom i latami uciekały z domu dziecka, wybierając życie w ukryciu, ale z rodziną. To opowieść o sile więzi rodzinnych łączących ludzi wbrew bezdusznej literze prawa. 
Prace nad ostateczną wersją scenariusza ciągle trwają. W przyszłości na jego podstawie w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie zostanie wystawiony spektakl.

 

Wojciech Tochman (ur.1969) - jeden z najważniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu. Jego książki, wśród nich „Schodów się nie pali”, „Wściekły pies”, „Jakbyś kamień jadła” i „Dzisiaj narysujemy śmierć”, wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu polskiego reportażu. Dwukrotny finalista Nagrody Literackiej NIKE, finalista prestiżowej francuskiej Prix RFI Témoin du Monde oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuscinki przyznawanej w Rzymie oraz Pióra Nadziei – wyróżnienia Amnesty International. Jego utwory zdobyły uznanie za granicą i doczekały się przekładów na kilkanaście języków. Jego najnowsza książka (wydana w 2019 r. przez Wydawnictwo Literackie) „Pianie kogutów, płacz psów” opowiada o Kambodży czterdzieści lat po ludobójstwie Czerwonych Khmerów.

WSTĘP WOLNY!

powrót
© Copyright 2016 Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl