6 mm - wyznanie o bólu i zwycięstwie

powrót

6MM - WYZNANIE BÓLU I ZWYCIĘSTWA na podstawie powieści Josipy Pavičić Berardini
 

reżyseria: Ksenija Zec
dramaturgia: Nikolina Bogrdanović
materiały video: Judita Gamulin
reżyseria świateł: Ivan Lušičić Liik
muzyka: Mary May
kostiumy: Matija Vujica

obsada: DariaLorenciFlatz

 

„6 mm - wyznanie bólu i zwycięstwa” jest osobistą podróżą kobiety przez chorobę i jej walkę z rakiem piersi. Bohaterka przechodzi przez kolejne etapy choroby - od pierwszych podejrzeń i diagnozy, przez operację i leczenie, aż do ostatecznego wyzdrowienia i radzenia sobie z fizycznymi i psychicznymi konsekwencjami choroby. Spektakl koncentruje się na wewnętrznej walce bohaterki, która sprowadza się do akceptacji, ale nie w formie biernego poddania się, tylko w postaci stawienia czoła wyzwaniom życiowym, głębszego rozumienia życia i siebie.

Celem sztuki jest wykorzystanie publicznej przestrzeni teatru do rozmowy o chorobie i intymnej walce, która zwykle ma miejsce w ciszy własnego domu. Autorka oddaje głos kobiecemu ciału w czasie, gdy jest ono najbardziej wrażliwe i bezbronne.

Spektakl oparty jest na autobiograficznej powieści Josipy Pavicic Berardini. Książka „6 mm” stała się chorwackim bestsellerem i rodzajem podręcznika dla każdego, kto przechodzi chorobę, ból lub cierpienie i znajduje się na rozdrożu swojego życia.

W spektaklu występuje Daria Lorenci Flatz - mistrzyni sceny chorwackiego Teatru Narodowego w Zagrzebiu, bardzo znana aktorka filmowa. Za swoją pracę zdobyła wiele nagród w Chorwacji. Jest dumną matką trzech synów.

Josipa Pavicic Berardini długo pracowała jako prezenterka telewizyjna, dziennikarka prasowa i pisarka. W swojej najbardziej znanej dotychczas książce „6 mm” bez żadnych tajemnic opisuje swoją drogę do wyzdrowienia i powrót do normalnego życia. To autobiograficzna spowiedź, która opowiada historię śmierci i paradoksalnie pełna jest życia.

 

Ok. godz. 20:00, po spektaklu, spotkanie z autorami i tłumaczami sztuk chorwackich publikowanych w najnowszej antologii (NIE TYLKO) FRAGMENTY. WYBÓR NOWYCH DRAMATÓW CHORWACKICH. Spotkanie poprowadzi Jacek Wakar.

Ceny biletów: 35 zł normalny, 20 zł ulgowy

Kup bilet
powrót
© Copyright 2016 Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl