Tożsamość Wila

powrót

Amanita Muskaria TOŻSAMOŚĆ WILA
 

reżyseria: Gabriela Muskała
dramaturgia: Monika Muskała
scenografia: Justyna Łagowska
muzyka: Dawid Sulej Rudnicki
konsultacje choreograficzne: Justyna Kaczmarska
projekcje: Sławomir Zalewski

obsada:
Damian, Bar Meksyk, Ojciec, Kolbe - Piotr Franasowicz

Operator, Zalew, Chłop, Regan - Andrzej Franczyk
Psycholożka, Bar Centralny 1, Matka, Suwnicowa - Małgorzata Kochan
Wil - Tadeusz Łomnicki
Czarek, Demer, Modernity, Esbek - Krystian Pesta (Gościnnie)
Guerilla Gardening, Bar Centralny 2, Kucharka - Beata Schimscheiner

Blok, Dziewczynka, Brygadzistka i Iwona Sitkowska
Agnieszka, Restauracja Stylowa, Kobieta W Oknie - Katarzyna Tlałka

 

Kucharka z Kombinatu, Ronald Reagan i Lenin na jednej scenie. Niemożliwe? A jednak! Znane z absurdalnego poczucia humoru siostry – Gabriela i Monika Muskały - w swoim najnowszym spektaklu, zabierają nas w surrealną i pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji podróż po Nowej Hucie. Nie dziwi więc, że na placu Centralnym spotykamy dawnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, w Emausie – Agnieszkę z „Człowieka z marmuru”, a u psychologa – pomnik Lenina, który stracił pamięć. To, co przeszłe miesza się z teraźniejszością w zaskakujących i tragikomicznych wydarzeniach.
Jeśli jesteście głodni humoru, chodźcie z nami na pierogi do Stylowej, na ryby nad Zalew Nowohucki lub weźcie udział w sentymentalnym spotkaniu po latach, na którym ludzką formę przybiorą takie ikony Nowej Huty jak: Bar Centralny, Meksyk czy zliftingowany Dom Młodego Robotnika.

„„Tożsamość Wila” to kolejny tekst Amanity Muskarii – pod tym pseudonimem dramaty piszą siostry Gabriela i Monika Muskała. Spektakl w Teatrze Ludowym opowiada o Nowej Hucie, [...] o mieszkańcach miasta, które miało być idealne. [...] Przedstawienie przypomina egzorcyzm: tak, nie sposób zapomnieć o upiorach przeszłości, ale można i trzeba je rozbroić, by żyć teraźniejszością. A skutecznie upiory pokonać mogą śmiech, dystans, ironia”.

Olga Katafiasz „Wyzwalanie z historii” teatralny.pl

 

Ok. godz. 21:40, po spektaklu, spotkanie pod hasłem „Urodzeni w Nowej Hucie”, rozmowa z Renatą Radłowską, reporterką, autorką „Nowohuckiej telenoweli”. Spotkanie poprowadzi Włodzimierz Nowak.

Renata Radłowska, urodzona w Nowym Targu, przez 20 lat mieszkała na krakowskim Kazimierzu. Teraz w krakowskiej Nowej Hucie. Tej dzielnicy poświęciła swoją pierwszą książkę „Nowohucka telenowela” (wyd. Czarne, 2008 i 2019). Dziennikarka „Gazety Wyborczej”, autorka Dużego Formatu.

Ceny biletów: 35 zł normalny, 20 zł ulgowy

Kup bilet
powrót
© Copyright 2016 Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl